Film

Venom: Zehirli Öfke Film ve Karakter Analizi

Venom yapımcılığını Marvel’ın üstlendiği, başrolünde Tom Hardy’nin oynadığı, oldukça farklı bir süper kahraman filmidir.

Marvel oldukça farklı karakterleri beyazperdeye aktarmasıyla yepyeni bir yapıya büründü. Birbirinden farklı birçok karakterin sinema perdesine aktarılması, daha önce yapılmamış bir durumdu. Onlarca filmlik dev bir evren, gözlerimizin önünde sinema perdelerinde gösterime sunuldu. Her film, bir öncekinden daha fazla hasılat kazandı ve şirket bu durumu daha da geniş bir hale getirmeye karar verdi.

İron Man yepyeni bir karakterdi. Her şey kendisinin kaçırılmasıyla başladı. Daha sonra birçok yeni karakterin anlatıldığı filmleri izlemeye başladık. Kaptan Amerika filmi, durumu bambaşka bir noktaya getirdi. Milyonlarca insan oluşturulacak olan takımın kaptanını belirlemişti. Süper kahraman filmlerine ilgi büyüktü.

Thor filmi ile bambaşka mitolojiler ve kültürler öğrenmeye koyulduk. Herkes hayranlıklar içerisinde filmleri izliyor, oluşturulacak Avengers takımını bekliyordu. Sonunda o seri de geldi ve herkes muradına ermiş oldu.

Venom: Zehirli Öfke Film ve Karakter Analizi
Venom

Marvel yeni şeyler denemeyi seven bir firma. Bunların tamamı Stan Lee’nin oldukça farklı beyninde gelişen fikirlerdi. Bir süper kahraman geliştiriliyorsa, belirli sorunlarının olması gerekmektedir. Stan Lee farklı bir iş yapabilmenin sırrının bu olduğunu söylemektedir. Dönemin en iyi çizgi roman yazarlarının arasından sıyrılan Lee, farklı bir şeyler yapmanın başarıya götüren şey olduğunu söylemektedir.

Oluşturulan her karakterde belirli zayıflıklar mevcuttur. İşte Venom karakteri de bu karakterlerden birisidir. Venom Eminem tarafından yapılan harika müziğiyle daha popüler olsa da filmi ile de adından söz ettirmeyi başarmış durumdadır. Bu yazımızda, Venom filmine dair bir şeyler söylemek, karakter analizlerini yapmak ve filmi diğer filmlerle kıyaslamak şeklinde niyetlerimiz var.

Diğer süper kahraman filmlerinden farklı bir konuya sahip olan Venom, kötü bir süper kahraman olma özelliği taşımaktadır. Yani insanlara da zarar verme potansiyelini içerisinde barındıran bir süper kahraman hikâyesi ile karşı karşıyayız. Bu durum belirli sorunların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.

Filmin Konusu

Eddie Brock muhalif bir adamdır. Gerçekleri anlattığı bir televizyon programı yapmaktadır. Ülkede yolunda gitmeyen konular hakkında yaptığı haberler sayesinde birçok kişinin gizli kapaklı işlerini insanların gözleri önüne sunmuştur. Bu durum belirli bir grup tarafından sevilmesine, bir grup tarafından da sevilmemesine sebep olur.

Eddie’nin standart bir yaşamı vardır. Her gün gittiği markette aynı şeyler olur. Sevdiği kadın ile aralarında yaşananlar standart şeylerdir. Evlilik arifesinde olan çiftimizin hayatlarına uzaktan bakmaktayız. Daha sonra yaşanan gelişmeler, çiftin arasının açılmasına ve hayatlarının tepetaklak olmasına sebep olacaktır.

Venom: Zehirli Öfke Film
Venom

Eddie bir haberin peşinden gitmektedir. Bu habere göre, Drake adında bir adam belirli yolsuzluklara imza atmıştır. Uzay dışına yolladığı gemilerle ilgili olan bu yolsuzluklar, film ilerledikçe daha net bir şekilde gözlerimizin önüne serilmektedir. Drake’in yaptığı cürümlerden birisi de şudur; İnsanların üzerinde belirli deneyler yapmaktadır. Bu deneyler, insanların ölmesine sebep olmaktadır. Ancak oldukça nüfus sahibi bir adam olan Drake’in endişeleneceği herhangi bir durum yoktur.

Drake uzaya gemi yollamıştır. Uzayda araştırma yapan bu gemiler, bir gezegende belirsiz bir canlı türü bulmuştur. Bu canlı türleri, insanların vücutlarına girerek, insan vücudunda olan belirli organizmalarla beslenmektedir. Bu canlıların birbirinden farklı güçleri vardır. Bunları kontrol altında tutmak ise bir hayli güçtür.

Drake’in yaptığı deneyleri araştıran Eddie işi ve sevdiği kadın dâhil birçok şeyi kaybeder. Artık tek başına bir adam olarak kalakalmıştır. Ancak hayatı bu şekilde geçmeyecek ve sürekli olarak değişecektir. Eddie bir gün bir çağrı alır. Bu çağrıda, deneyleri görebileceği söylenir. Arayan kişi Drake için çalışan bir doktordur. Yaptıklarından pişman olmuştur. Bu deneyleri gözlemlemeye giden Eddie, uzaydan gelen bu canlılar tarafından saldırıya uğrar ve vücudu ele geçirilir. Artık vücudunu kontrol edemeyen Eddie’nin işi oldukça zordur. Ne yapacağını bilmeden, sürekli karnı aç bir şekilde ortada dolanan Eddie’yi büyük sürprizler beklemektedir. Bu sürprizlere eski kız arkadaşı da dâhildir.

Venom Ne Demek?

Venom ne demek? Sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Bunun sebebi, farklı bir karakterin, ne için bu hale geldiğine dair güdülen meraktır. Venom, uzaydan gelen ve Eddie’nin vücudunu ele geçiren canlının adıdır. Oldukça farklı bir yapıda olan bu canlı, insan karaciğerine bayılmaktadır. Belirtileri arasında açlık vardır. Vücuduna girdiği kişiyi sürekli bir şekilde acıktırır ve susatır.

Venom: Zehirli Öfke Film ve Karakter Analizi
Venom

Venom hakkında daha detaylı bilgiyi 2. filminde alacağımızı düşünmekteyiz. Venom 2 filmi 2020 yılında sinemalarda olacaktır.

Venom Zehirli Öfke adında sinemalarda gösterilmeye başlandı. Verilen isminin filminin konusuyla büyük bir ilgisi vardır. İsmin verilmesinin bir sebebi, uzay dışından gelen canlının, insan vücuduna yaptığı zehirli etkidir. Bir zehir etkisi yapan bu canlı, insan vücudunun tüm işlevlerini kontrol altına alır ve tüm işlevleri etkisi hale büründürür.

Bunun yanı sıra, kişi üzerinde muhteşem bir öfkeye sebep olur. Ancak girdiği vücudu, sonuna kadar korumaya çalışmaktadır. Bunun nedeni, girdiği vücudun sahibinin ölmesi durumunda, kendisinin de ölecek olmasıdır. Bu nedenle bedenle bir bütün haline gelmeye ve bedeni birçok beladan kurtarmaya çalışmaktadır. Venom anlamı bakımından da muhteşem detayları içerisinde barındırmaktadır. Bu detayların tamamını filmi izleyince net bir şekilde göreceksinizdir.

Venom afiş bakımından da özel bir iştir. Afişin içerisine gizli birçok farklı mesaj vardır. Venom afişinde olan belirli mesajlar, karakterin bölünmüş kişiliği ve iyi ve kötünün mücadelesini kapsamaktadır. Bu ve bunun gibi detaylar filmin daha kaliteli bir hale gelmesine sebep olmaktadır.

Karekter hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de Venom Avengers’a dahil olacak mı olmayacak mı? sorusudur. Venom Avengers filmine muhtemelen dahil olmayacaktır. Venom 2. filmi ile sinemaya dönecektir. Venom Avengers’a dahil olsaydı, ortaya çıkan ürünün birçok teknik hata barındıracağını söyleyebiliriz. Bu nedenle katılmaması en doğru olanıdır diye düşünmekteyiz.

Venom Şarkısı ve Film

Film ve Karakter Analizi
Venom

Venom Eminem tarafından yapılan bir şarkı ile PR yaptı. Bu durum filmin birçok kişi tarafından izlenmesini sağladı. Eminem Venom şarkısı ile milyonlarca kişi tarafından dinlendi. Bu durum, bir filmin başına gelebilecek –maddi anlamda- en iyi şeydir. Sabit bir kitle oluşturduktan sonra, filmin sinemada gösterilmesi, muhteşem bir gişenin geleceğinin ön habercisidir.

Eminem bu şarkısı ile oldukça büyük bir çıkış yakaladı. Birkaç yıldır kariyerinde yaşanan durgunluk bir anda hareketlenmeye başladı. Bu durum, Venom ve Eminem arasındaki bağlantının kalıcı hale gelebileceğini hissettirmektedir. 2. Filmi için de bir şarkı yapıp yapmayacağı sorusu, birçok kişi tarafından sorulan sorular arasındadır.

Film oyuncuları bakımından da iyi bir iş olduğunu gösterir niteliktedir. Venom oyuncuları vermiş oldukları röportajlarda bu filmin kariyerleri açısından önemli bir film olduğunu söylemektedirler. Başrolde olan Tom Hardy’nin böyle bir açıklamaya ihtiyacı yoktur. Kendisi İnception filminde sergilediği performans ile büyük bir çıkış yakalamıştı. Daha sonra bu performansından ötürü olacak ki Kara Şövalye Yükseliyor filminde Bane karakterini de canlandırdı.

Genel manada bakıldığında, zaman geçirmek için izlenebilecek türden bir filmdir. Venom İMDB puanı olarak 6,8 gibi bir puan almaktadır. İMDB’den aldığı bu puanla herhangi bir şey kaybetmemektedir. Ancak verilen puan bize göre oldukça haklı bir puandır.

Etiketler

wllux

Yeterli zamanım yok deme. Pasteur, Michelangelo, Leonardo da Vinci’nin de günleri 24 saatti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı