Film

Once Upon a Time İn Hollywood Filmi Hakkındaki Tüm Bilgiler

Once Upon a Time İn Hollywood filmi Quentin Tarantino tarafından yapılan son film olma özelliği taşıdığı için önemlidir.

Uzun zamandır beklenen, kadrosu ile göz dolduran ve birçok sinemaseveri merak içerisinde beklemeye mahkûm eden film, ilk bilgilerini 2018 yılının sonlarında paylaşmıştı. Kadroda bulunan Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in birlikte olduğu fotoğraf sosyal medya mecralarında ilk kez paylaşıldığında herkes büyük bir heyecana kapılmıştı. Daha sonra kadronun geri kalan üyeleri açıklandı.

Margot Robbie, Kurt Russell ve Al Pacino gibi isimlerin de kadroya katılması ile birlikte film hakkındaki beklentiler tavan yaptı. Filmin çekimleri sırasında, filmde rol alan iki oyuncu hayatını kaybetti. Tabi bu ölümlerin sette gerçekleşen olaylarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Birçok insan, söz konusu olan yönetmenin Tarantino olduğunu işittiğinde, kanın gövdeyi götürdüğü bir film beklemekteydi. Ancak yapılan açıklamalara göz gezdirdiğimizde bu durumdan biraz uzak bir film izleyecekmişiz gibi bir izlenim uyandığını söylemeliyiz.

Tarantino Once Upon a Time İn Hollywood hakkında şu sözleri söylemekteydi; Bu benim mektubum… Sanıyorum ki şu ana dek yaptığım en kişisel filmdi. Bu nedenle benim için çok büyük bir öneme sahipti. Kadroda bulunan oyuncuların da bu duygularımı paylaşması, var olan heyecanımı arttırdı ve duygu dolu anlar yaşamamızı sağladı.

Tarantino Once Upon a Time İn Hollywood ne zaman sorusuna Temmuz 2019 ya da Ağustos 2019 olarak cevap verdi. Bu filmin Pulp Fiction ile benzer olduğunu, Pulp Fiction filminden sonra en çok emek verdiği ve en çok vakit ayırdığı film olduğunu söyleyen Tarantino’nun sözlerine oyuncular da belirli cümleler ile destek verdi.

DiCaprio, dünyanın yazılmış en iyi senaryolarından birisi dedikten sonra, daha önce böyle bir film çekildi mi bilmiyorum diyerek sözlerine devam etti.

Once Upon a Time İn Hollywood Cannes’ta İlk Gösterim

Once Upon a Time İn Hollywood Cannes Film Festivalinde ilk gösterimini yapacak… Tarantino yazdığı mektup ile filmi izleyenleri uyardı. Filmi izleyen kişilerin herhangi bir sürprizi bozmaması için ricada bulunan Tarantino, ‘’Sinemayı seviyoruz, siz de seviyorsunuz ve bu filmi uzun zamandır bekliyorsunuz… Bu nedenle film hakkındaki hiçbir sürprizi bozmayın…’’ dedi…

Brad Pitt ise, Tarantino bir oyuncunun çalışabileceği en iyi yönetmenlerden birisidir açıklamasında bulunarak sözlerine şu şekilde devam etti. ‘’Tarantino, kendinizi ellerine gönül rahatlığı ile teslim edebileceğiniz bir yönetmen… Setin en çok çalışan adamlarından birisi kendisiydi.

Once Upon a Time İn Hollywood
Once Upon a Time İn Hollywood

Once Upon a Time İn Hollywood Al Pacino gibi bir ismin uzun zamandır durgun giden kariyerinin yeniden zirveye çıkaracağa benzemekte… Zira çıkan son filmlerinde kariyerinin giderek durgunlaştığını, istediği senaryoların kendisine gelmediği hakkında şikâyette bulunan Pacino, bu film ile yeniden hak ettiği değeri göreceğe benzemektedir.

Anlaşılan o ki bu film ile ilgili yapılabilecek en iyi yorum şudur; Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden birisini izleyeceğiz. En azından umut ettiğimiz şey budur. Ancak diğer ihtimal ise, yapılan tüm yorumların boş olduğunu ve izleyeceğimiz filmin dünyanın en kötü filmlerinden biri olacağı ihtimalidir. Elbette bu kadroya ve bu yönetmene yakıştıracağımız şey en iyi filmler kategorisine girmesidir. Hep birlikte bekliyor olacağız.

Filmin yapısı muhtemelen uzun bir süre durgun olacaktır. Ancak tahminlerimize göre ilk yarı son bulur bulmaz, karakter hikâyelerinde bir hızlanma başlayacak ve karakterlerin değişimlerini görmeye başlayacağız. Bu durum muhtemelen kanlı bir cinayetin ardından gerçekleşecektir. Filmin yayınlanan bilgileri arasından çıkardığımız şey sadece bu değildir.

İlk yarının neredeyse tamamının bir Hollywood güzellemesi ve taşlaması ile geçeceğini tahmin etmekteyiz. DiCaprio’nun karakteri üzerinden yapılacak olan iyi yönler ve Brad Pitt’in karakteri üzerinden yapılacak bir taşlama beklemekteyiz. Bunların dozunun oldukça uçuk olacağı ise söylememize gerek olmayan bir şey diye düşünmekteyiz.

OnceUpon a Time İn Hollywood Konusu

Rick Dalton ( DiCaprio) oldukça ünlü bir oyuncudur. Ancak kariyeri kovboy filmlerine sıkışıp kalmıştır. Bu durumdan sıkılan Dalton belirli kararlar alacaktır. Dalton’un oldukça yakın görünen arkadaşı ve aynı zamanda dublörü olan Cliff Booth (Brad Pitt) ise tam tersine ünlü bir oyuncu olmak için çabalamaktadır. Bu ikilinin hayatları, dünyanın en meşhur cinayetlerinden sayılan Manson Cinayetleri ile kesişmektedir.

Bu durumun ne şekilde olacağını tam olarak kestirmek güçtür. Zira yönetmen koltuğunda oturan Tarantino’nun absürt severliği bu durumun ne denli kanlı olacağını belirleyecektir. Yayınlanan fragmanları incelediğimizde filmin büyük bir kısmının Hollywood sinema tekeri ile ilgili olacağını düşünmekteyiz. Yani Manson Cinayetleri olarak bizlere sunulan ve kanlı bir olay örgüsü beklememizi sağlayan durumun filmin küçük bir bölümünü kaplayacağını düşünmekteyiz.

Bol bol diyalog dinleyeceğimiz, yer yer sıkılsak da sonunda tatmin olacağımız bir Tarantino Başyapıtı beklemekteyiz.

Once Upon a Time
Once Upon a Time İn Hollywood

Once Upon a Time İn Hollywood yayın tarihi ile büyük bir heyecanı da kendisiyle birlikte getirmektedir. Once Upon a Time İn Hollywood izleme imkanı yakalarsanız bu yazının altına da yorum yapmayı unutmayın.

Elbette sizlerin de film hakkındaki düşüncelerinizi ve beklentilerinizi duymak isteriz. Filmin fragmanı için..

Etiketler

wllux

Yeterli zamanım yok deme. Pasteur, Michelangelo, Leonardo da Vinci’nin de günleri 24 saatti.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı