Kitap

Bilinmeyen Hitler Kitabı ve Tarihe Farklı Yönlerden Bakmak

Bilinmeyen Hitler, araştırmacı yazar Aytunç Altındal tarafından kaleme alınan, çok kapsamlı ve bir o kadar muazzam bir kitaptır.

Tarihin en merak edilen karakterlerinden biri olan Hitler, birçok film ve kitaba konu olmuştur. Bu konu hakkında sitemizde de birkaç farklı yazı bulmanız mümkündür. Piyanist, Schindler’in Listesi, Çöküş ve Çizgili Pijamalı Çocuk gibi filmlerin tamamı, dolaylı veya dolaysız yollardan Hitler’e ışık tutmaktadır. Ancak bu yapımların hiçbiri, Hitler’i tam olarak tanımamıza olanak vermemektedir.

Türkiye’de birçok başarılı kişiye olduğu gibi, Aytunç Altındal’da karalanan, insanlar tarafından yanlış yorumlanan kişilerden birisidir. Kendisine deli veya şizofren diyen insanların elleriyle tuttukları bir veri bulunmamaktadır. Bilinmeyen Hitler kitabı da bu kapsamda saydığımız kitaplardan birisidir. Yani bu kitabı okuyanların birçoğu, Aytunç Altındal’a deli demekten kendini alamamaktadır.

Kitap içerisinde yer alan bilgilere bakıldığında, oldukça afaki gelen yerlerin olduğunu itiraf etmek gerekmektedir diye düşünüyoruz. Yani oldukça zorlayıcı gelen kısımları mevcuttur. Ancak bunların tamamı elle tutulur verilerdir. Önünüze konulan deliller, isteseniz de istemeseniz de kabul edilmesi gereken şeylerdir.

Özellikle Hitler ve Türkiye arasındaki bağların anlatıldığı bölümler, her insanın şaşıracağı bölümlerdir. Hitler’in savaş sürerken Türkiye’de iletişim kurduğu aileler, Türkiye hakkındaki planları ve Hitler’in arkasındaki derin yapının ifşası bakımından okunmayı hak eden kitaplardan birisidir.

Hitler Hakkında Bilinmeyenler başlıklı birçok video izlemişsinizdir. Bu videoların tamamı –neredeyse tamamı- içi boş yapımlardır. Yani sizlere herhangi bir bilgi sunmamaktadır. Hitler çok zeki bir adamdı. Aslen ressamdı. Çocukları çok severdi. Yemeği sol eliyle yerken sağ eliyle sevgilisinin kafasındaki elmaya ateş ederdi gibi birçok saçma bilginin dolaştığı mecraların aksine, Hitler’in iktidara getirilişi, İkinci Dünya Savaşı’nın çıkarılması, Hitler’in finanse edilmesi gibi birçok sorunun cevabını bulacağınız, oldukça kapsamlı ve bir o kadar da muazzam bir kitapla karşınızdayız.

Bilinmeyen Hitler ve Gerçekler

Dünyada devletleşme yapısı ortaya çıktığından beri bu devletlerin derin yapıları da ortaya çıkmaya başlamıştır. Televizyon kanallarında gördüğümüz bütün haberler, belirli kliklerin birbiri ile mücadelesini anlatmaktadır. Yani herhangi bir siyasi partinin, bir diğer siyasi partinin liderine kameraların önünde saydırması, içi boş, tutarsız şeylerdir.

Devlet içerisindeki kliklerin birbirleri ile mücadelesi yıllardır süregelen durumlardandır. Hiçbir yapı, diğerine üstün gelmemekte, ancak savaş sürekli olarak sürmektedir. Birileri iktidara getirilip indirilmektedir.

Muhtıra yazımızda ve Darbe yazımızda bu durumu açıklamaya, klikler arasındaki mücadelenin ülkeye neler kaybettirdiğini anlatmıştık. İç Savaş Nasıl/Neden Çıkar? Sorularının cevaplarını aramaya gayret etmiştik. Soros hakkında konuşmuş ve ülkemizde belirli kurumlarının olduğunu söylemiştik.

Bilinmeyen Hitler, bu durumu en çarpıcı şekilde anlatmaktadır. Hitler’in siyasi hayatına başlatılması, finanse edilmesi, iktidara taşınması, Yahudi Protokolleri  ve bunların ardından yaşanan soykırım hikâyelerinin anlatıldığı kitap, oldukça sarsıcı bölümlerden oluşmaktadır.

İktidara geldikten sonra yaşanan değişimler, bu değişimlerin ardından gelen psikolojik çöküş, tam olarak iktidara muktedir hale getirilmesi ve yenilmesi üzerine planlanmış bir İkinci Dünya Savaşı’ndan bahsetmektedir.

Yani her şey planlı ve programlı bir şekilde işlemekteydi. Hitler seçildi ve iktidara taşındı. Finanse edildi. Kendisini finanse eden kişiler JP Morgan ve Rockfeller grubuydu. İktidar vaadi ile başa getirilen Hitler’e her istediği verildi. Daha sonra arkasından milyonlarca insanın gitmesi için gerekli olan şeyler hazırlandı. Kitleler yürüyüşe geçti ve Hitler aracılığıyla savaş başlatıldı. Savaş’ın sonunda Hitler kaybedecekti. Her şey plana uygundu ve düğmeye basıldı.

Bilinmeyen Hitler kitabının ilginç bölümlerinden birisi de hocasıyla alakalı bölümlerdir. Aytunç Altındal, Hitler’in bir hocasının olduğunu ve bu kişinin bir Türk vatandaşı olduğunu iddia etmektedir. Ancak sunduğu deliller bir hayli ilginçtir. Elbette adam gerçekten Türk değildir. Sadece vatandaştır. Aslen Yahudi olan bu zat, bir dergâh kurar ve burada şeyhliğini ilan eder ve arkasından binlerce mürit gider. Gerçekte kendisi Hitler’in akıl hocasından başka biri değildir. En azından ortaya atılan iddia bu yöndedir.

Tarih Yazmak

Tarihin en karanlık dönemlerinden biri olan İkinci Dünya Savaşı’nın olduğu yıllar, birçok karanlık insanı içerisinde barındırmaktadır. Atılan her adım, yapılan her hamle, yeni isimlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Bu isimlerin altından daha çok isim çıkmakta ve insan ne yapması gerektiği konusunda şaşırmaktadır.

Bilinmeyen Hitler bu algının tamamını yıkmakta ve her şeyi dengeli ve delilli bir şekilde anlatarak Hitler’in mensup olduğu örgütü, geçmişini ve ne için iktidar yapıldığının tamamını deşifre etmektedir.

Tarihi yazan insanlar her zaman kazananlardır. Generaller ve askerlerin tamamının tek bir amacı vardır. Satranç tahtasının üzerinde durmak ve istenilen yöne hareket etmek… Hiç kimse şah değildir. iktidar olanlar dahil… Kendilerine yüklenen misyonu yerine getirdikten sonra hepsinin gideceği yer basit bir satranç kutusudur. Ve bu kutuda şahlar değil, piyonlar vardır.

Birçok sorunun cevabının verildiği, bunun yanında birçok sorunun önünün açıldı Bilinmeyen Hitler kitabı, herkes tarafından, en az bir kez okunmalıdır.

 

Etiketler

wllux

Yeterli zamanım yok deme. Pasteur, Michelangelo, Leonardo da Vinci’nin de günleri 24 saatti.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı